Jaký dárek pořídit milovníkům vína?


Jaký dárek pořídit milovníkům vína?

Přemýšlíte, jakým dárkem obdarovat milovníka vína? Jaké víno vybrat tatínkovi, mamince, švagrovi, dědečkovi, sestře, kamarádce nebo šéfovi z práce, kteří milují tento společenský nápoj? Ve Wine Food Klaret vám poradíme, jaké komu vybrat víno a nesáhnout přitom vedle.

Co nadělit milovníkům dobrého vína?

Kvalitní víno je radostí, ale i vášní a nic nezkazíte, pokud se rozhodnete ho věnovat jako dárek. Však ponožek už bylo dost 😊 a darovat víno není pouze otázkou v adventním čase, ale i po celý rok k výjimečným příležitostem. Dříve, než se ale rozhodnete, na jaký druh a charakter vína se zaměříte, měli byste vědět, čemu se nejlépe vyhnout.

Která vína se nehodí jako vánoční dárek?

Víno jako dárek by mělo být výjimečné, proto vynechte e-shopy, supermarkety a nasměrujte své kroky do vinotéky, kde vám s výběrem kvalitních vín poradí. Představte si situaci, kdy zvolíte víno, u kterého budete vědět, jak chutná a obdarovanému ho předáte i s příběhem. Je právě tohle to kouzlo Vánoc? Dále se držte zpět i s volbou aromatických odrůd, každý neocení specifické aroma jako výjimečný dárek. A jestli korek nebo šroubovací uzávěr? V dnešní době již neplatí, že šroubovací uzávěr je symbol nekvalitního vína, a proto s chutí do obou variant.

Jaké víno koupit jako dárek?

Pokud neznáte vkus obdarovaného s doporučením od Wine Food Klaret se vám může výběr podařit a snaha bude oceněna. A jak to funguje?

Víno pro maminku, která miluje svou rodinu a na prvním místě vidí zdraví všech včetně toho svého? Ideální volbou bude červené víno na zdraví, pro radost z pošmourných dnů i na zahřátí v dlouhých zimních večerech.

Víno pro tatínka, který je více pivař? I takový ocení spíše starší ročníky bílých vín s jemným perlivým projevem.

Víno pro babičku, které vypít láhev bude trvat celou věčnost? Zvolte takové, které vydrží déle otevřené při správných podmínkách skladování a ideálně červené na příjemné večery před spaním.

Víno pro dědečka, drsného veterána? Tomu nejlépe padne suchá varianta tradičních bílých odrůd.

Víno pro sestru, bratra, syna či dceru? Sáhněte po novějších odrůdách s vyšším obsahem alkoholu a barva nebude hrát roli.

Víno pro švagra a švagrovou, kteří milují zábavu a vy tušíte, že tu lahvinku vypijete společně po jejím předání? Užijte si růžovo šumivou jízdu nebo dokonce samotný sekt.

Víno pro nejlepší kamarádku, která preferuje sladší chutě zaujme bílá varianta s vyšším obsahem cukru.

Víno pro kamaráda, který je ve světě vína zběhlý? Zabodujete plným červeným vínem s vysokým obsahem alkoholu a výraznější chutí.

Víno pro šéfa či šéfovou? Zazáříte exkluzivní lahvinkou přírodně sladkého vína typu slámové, ledové, ale také výběr z cibéb.

Stále váháte, které víno zvolit a kde ho koupit? Vítejte ve Wine Food Klaret, zážitkové vinotéce plné kvalitních inspirací.